Тепла жіноча парка «Аляска»

Одним з лідерів продажів в асортименті верхнього одягу в сучасний час стали парки. Класичним варіантом жіночої і чоловічої зимової парки є «Аляска». Спочатку вона з’явилася в чоловічому гардеробі, потім зайняла гідне місце в жіночому.

Історія парки «Аляска» почалася в 50 роки минулого століття в США. Перед військовим командуванням того часу стояла задача обмундирування армії якісної теплим одягом. Прикладом для створення спецодягу пілотів стали куртки корінного населення Півночі. Вони мали незвичайну конструкцію, що дозволяє зберігати тепло тривалі терміни. Крім того, аборигени просочували їх риб’ячим жиром, щоб куртки придбали водовідштовхувальні властивості.

Парка отримала назву «Аляска» по найменуванню штату, в якому проживали аборигени. Конструкція парки була запозичена, а матеріали використовувалися сучасні, здатні забезпечити високі теплозахисні функції. Куртки мали вільний крій, щоб не заважати руху пілотів. Парки припали до смаку не тільки військовим, їх стали носити звичайні жителі Америки. Зараз цей одяг широко популярний у всьому світі.

Популярні моделі

Класична модель жіночої парки «Аляска» має злегка приталений крій, довжину до середини стегна, оснащена капюшоном з відстібним хутром. В якості утеплювача в оригінальній моделі використовується Polifil. Ліктьові зони куртки посилені накладками, на рукавах передбачені потайні манжети. Парка забезпечена чотирма зовнішніми кишенями і одним внутрішнім. Ще одна кишеня розташовується на рукаві і призначена для ручки.

Сучасні варіанти «Аляски» для жінок можуть відрізнятися довжиною, кроєм і ступенем утеплення. Довжина куртки може досягати лінії стегон, наближатися до класичного варіанту або доходити до колін. Крій куртки може бути прямий і приталений.

За ступенем утеплення зимові парки бувають середнього і високого ступеня утеплення. При середньому ступені утеплення парки призначені для температурного режиму до -20°C. При високому ступені утеплення парка зігріє при -30°C і нижче.

Як вибрати?

При виборі парки в першу чергу слід звернути увагу, для яких температур вона призначена. Часто виробники верхнього одягу при виробництві орієнтуються на більш теплий клімат, характерний для своїх широт. Крім того, якщо на парку передбачена хутряна підкладка, то вона повинна відстібатися. Зніматися повинне і хутро на капюшоні, що надасть можливість догляду за виробом в домашніх умовах. Верхній матеріал «Аляски» повинен володіти водовідштовхувальною властивістю.

При виборі розміру може бути деякий відступ від звичних уявлень. Дизайнери останнім часом все більше надихаються ідеєю об’єднання чоловічого і жіночого в одному образі. Парка грає роль чоловіка, що захищає тендітну жінку. Тому вона може бути більш вільною і об’ємною по фігурі, ніж куртка.

Стильні образи

Парка в наш час набула максимальну універсальність. Її можна поєднувати із суворим костюмом і легкою сукнею, джинсами і спідницями. Короткі парки можна носити з довгими спідницями, брюками й джинсами. Парки до середини стегна легко поєднуються зі спідницями довжини міді і широкими брюками. Подовжені варіанти можна носити зі спідницями вище коліна і сукнями.

Парка «Аляска» — модний і дуже практичний предмет базового гардероба. Її можна носити в міжсезоння і зимовий період. Вона легко впишеться як в повсякденний і діловий стиль, так і в вечірній. За функціональністю їй поступається більшість видів верхнього одягу, в тому числі класичні тренчі і пуховики. Тому на сьогоднішній момент «Аляска» вважається актуальним і вигідним придбанням для стильних жінок.

Читайте также: